Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë

NOVI PAZAR/SUBOTICË (AA) – Në xhaminë e Suboticës, gjatë natës së kaluar persona të panjohur hodhën lëndë të përzier molotovi, në përpjekje për të shkaktuar zjarr. Ndërkohë që fqinjët ortodoksë dhe katolikë Me Shume »

Historia e “shqiptares” që u bë serbe

Ajo quhet tanimë Persa Basiç dhe është 45-vjeçe. Sipas certifikatës së lindjes, ajo ka patur emrin Drita Popaj, por se e ka ndryshuar me dëshirën e saj. Pavarësisht se lindi në Shqipëri Me Shume »

Babai i Xhakës kërcënon Arian Çanin

Babi i mesfushorit të Kombëtares shqiptare, Taluant Xhakës, Ragipi ka kërcënuar gazetarin Arian Çanin. Gazetari Çani duke folur për ndeshjen e ndërprerë në mes Serbisë dhe Shqipërisë, kishte deklaruar se Taulant Xhaka, Me Shume »

Bogdanov me tatuazh të Skënderbeut?! (VIDEO)

Ivan Bogdanov mban një tatuazh interesant në dorën e tij e tij të majtë. Huligani serb, Ivan Bogdanov, ka të vizatuar fytyrën e heroit kombëtar shqiptar, Gjegj Kastrioti-Skënderbeu, në dorën e tij Me Shume »

FLAMURI mbi Beograd la ‘pasoja’ (VIDEO)

Përveç të pranishmëve në stadium, gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, “incidente” ka pasur edhe nëpër shtëpitë e serbëve. Në momentin kur në televizor i doli “autochthonous”, një serb fillimisht e ndali atë dhe më Me Shume »

 

Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë

NOVI PAZAR/SUBOTICË (AA) – Në xhaminë e Suboticës, gjatë natës së kaluar persona të panjohur hodhën lëndë të përzier molotovi, në përpjekje për të shkaktuar zjarr. Ndërkohë që fqinjët ortodoksë dhe katolikë

Historia e “shqiptares” që u bë serbe

Ajo quhet tanimë Persa Basiç dhe është 45-vjeçe. Sipas certifikatës së lindjes, ajo ka patur emrin Drita Popaj, por se e ka ndryshuar me dëshirën e saj. Pavarësisht se lindi në Shqipëri

Babai i Xhakës kërcënon Arian Çanin

Babi i mesfushorit të Kombëtares shqiptare, Taluant Xhakës, Ragipi ka kërcënuar gazetarin Arian Çanin. Gazetari Çani duke folur për ndeshjen e ndërprerë në mes Serbisë dhe Shqipërisë, kishte deklaruar se Taulant Xhaka,

Cana mesazh Platinis: Po sikur të ishin me thika në duar

Ngjarjet e ndodhura të martën në mbrëmje në Beograd kanë gjetur hapësirë edhe në mediat franceze që janë përpjekur të rindërtojnë gjithçka ka ndodhur në stadiumin e Partizanit ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë.

Bogdanov me tatuazh të Skënderbeut?! (VIDEO)

Ivan Bogdanov mban një tatuazh interesant në dorën e tij e tij të majtë. Huligani serb, Ivan Bogdanov, ka të vizatuar fytyrën e heroit kombëtar shqiptar, Gjegj Kastrioti-Skënderbeu, në dorën e tij

FLAMURI mbi Beograd la ‘pasoja’ (VIDEO)

Përveç të pranishmëve në stadium, gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, “incidente” ka pasur edhe nëpër shtëpitë e serbëve. Në momentin kur në televizor i doli “autochthonous”, një serb fillimisht e ndali atë dhe më

Publikohet fotoja e babit ligjor te Aleksander Vucic

Pas lajmit të mediave kroate se një shqiptar i Kosovës (Fahri Musliu) është baba biologjik i Kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vucic, disa media kanë publikuar fotoja e babait të Vucicit. Në bazë

Enca Haxhia godet me një këngë për ditëlindje (Video)

Bukuroshja nga Tirana, Enca Haxhia pasi sot feston ditëlindjen e saj të 19’të, ajo ka bërë publike një këngë e cila është si dhuratë për fansat. Siç mëson Portalb, kënga është bashkëpunimi

Boks, Shqipëria gjunjëzon Rusinë

...

Ilaçet natyrale, të cilat edhe mjekët i sugjerojnë

...