Category Archives: Lajme

Së shpejti marrëveshja për kufirin midis tri shteteve

Një marrëveshje historike në pikën e takimit të kufijve të tre vendeve të Ballkanit, Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kosovës do të nënshkruhet së shpejti, ka njoftuar ministri i Brendshëm i Malit

Kirurgu amerikan: Ja si i operoja luftëtarët e UÇK-së që plagoseshin në luftë

Edhe pse ka tashmë 15 vjet që ka mbaruar lufta e Kosovës, kirurgu amerikan Willard Noyes mban mend sesi ka shpëtuar luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga vdekja. Si dëshmi rreth

Lubonja: Flamuri i ngritur në Beograd, nuk ishte flamuri shqiptar

Publicisti nga Tirana, Fatos Lubonja thotë se “ne shqiptarët kemi nevojë për një shtet më të mirë, nuk mund t’i zgjidhim problemet nëpërmjet zmadhimit të territorit”. Ai thotë se ka vite që

Vuçiq: Janë arrestuar të gjithë sulmusit e dyqaneve të shqiptarëve

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se në sulmet kundër dyqaneve të shqiptarëve dhe goranëve nuk ka dorë ndonjë organizatë serioze dhe se sulmuesit janë të miturit dhe të rinjtë.

Kanadë, gjendje e jashtëzakonshme, mori plumbash në Parlament (FOTO+VIDEO)

Ndaj një ushtari kanadez është gjuajtur në Memorialin e Luftës Kanadeze në Ottawa raporton Reuters. Ai më pas ka ikur në drejtim të ndërtesës së Parlamentit dhe është ndjekur nga policia. Në

Plas sherri në Oktapod, “kacafyten” Klosi dhe Basha (VIDEO)

Debate të ashpra mes ish-kreut të SHIK-ut Fatos Klosi dhe antarit të KP të Partisë Demokratike, Murat Basha, në emisionin e mbrëmshëm “Oktapod” të Turjan Hyskës në Vizion Plus. Debati ka lindur

Katër anëtarë të Komisionit Disiplinor pro Shqipërisë

Katër anëtarë të Komisionit Disiplinor të UEFA-s që do të vendosin për ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë, e kanë dënuar Serbinë në ndeshjen e ndërprerë kundër Italisë. Komisioni Disiplinor i UEFA-së, do

Mediat serbe: kur Edi Rama bënte qejf në sërbisht me Goran Bregoviçin (video)

Shtypi serb shkruan se si u prit Goran Bregoviqi në Tiranë, si iu dhanë çelësat e Tiranës nga Edi Rama, atëherë kryebashkiak i Tiranës dhe tani kryeministër i Shqipërisë. “Ajo që nuk

Rama: Ndaj Italisë me flamuj dhe drone

Për kryeministrin, Edi Rama Shqipëria ka një imazh krejt ndryshe tashmë në sytë e ndërkombëtarëve. Gjatë konferencës “Itali-Shqipëri, një partneritet europian”, ku merrte pjesë edhe ish-kryeministri i vendit fqinj Romano Prodi, Rama

Arrestohet “kumbari” i Vuçiq-it (Video)

Është arrestuar Igor Mikiq, personi i cili kishte fyer kryeministrin e Serbisë, Alkesandar Vuçiq gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë të RTS-së në ndeshjen e futbollit në mes të Serbisë dhe Shqipërisë. Policia