Category Archives: Mistere & Kuriozitete

Ja si zhduket treni (VIDEO)

...

Rusia kërcënon SHBA-të: “Tregoni të vërtetën mbi UFO-t, ose ne do flasim”/ Kush e rrëmbeu MH 730?

Rusia kërcënon SHBA-të: “Tregoni të vërtetën mbi UFO-t, ose ne do flasim” dhe prapë se prapë nuk i tregon të vërtetat rreth UFO-ve. Rusia me anë të një raporti ka kërcënuar Shtetet

Interesante: Çfarë shihni në ëndrra? Ja shpjegimet për 10 ëndrrat më të shpeshta!

Në traditën shqiptare thonë se “çfarë flet ditën, sheh ëndërr natën”! Megjithatë, edhe shkencëtarët pranojnë se në ëndrra mund të fshihen disa sekrete, sidomos të gjendjes emocionale të individit. Telegrafi ju sjell

AMERICAN GANGSTERS – Makina e parave, si e bleu Mafia Amerikën

Bota ishte e tyrja. Ata kishin paratë, kishin muskujt, kishin politikanët në xhepa. Dhe në ditët marramendëse menjëherë pasi Lucky Luciano dha një ndihmë për fitimin e Luftës së Dytë Botërore, mafiozët

49 njerëz që ndryshojnë botën, po cili ësht i 50-ti? (VIDEO)

...

Dëshmi se fantazmat ekzistojnë? (Video)

Një xhirim i kamerave të sigurisë në një dyqan në Gilford në New Hampshire (SHBA), ka luhatur edhe qëndrimin e skeptikëve më të mëdhenj për ekzistimin e fantazmave. Në videon e publikuar

Kthehet nga vdekja dhe tregon se ka jetë edhe në botën tjetër! (Video)

Brian Miller besonë se ai e pa jetën e përjetshme, më pastaj tregon se si vjehrra e tij e kap për dore dhe e kthen mbapa! Brian Miller[41 vjeçar] nga Cleveland-i, shofer

Ja me çfarë merren deputetët serbë në Kuvendin e Kosovës –VIDEO

Deputetët serbë në Kuvendin e Kosovës rrallë preokupohen me problematikat që shqyrtohen në seanca. Debati i nxehtë i kolegëve të tyre shqiptarë, duket se nuk u bënë shumë përshtypje. Shikoni videon për

Interesante: Lypësja e verbër ishte milionere, tërë pasurinë ua la të varfërve

Një lypëse që sillej në rrugët e Arabisë Saudite, ishte në fakt milionere dhe tërë pasurinë ua ka lënë të varfërve. Siç raporton Saudi Gazette, 100-vjeçarja Eisha i kalonte ditët duke lypur

Shqiptarët e vjetër përmes penelit të huaj

Si janë dokumentuar imazhet e peisazhet kur fotografia nuk ishte shpikur? Historigrafia dhe arti figurativ janë marrë me përzgjedhje me shqiptarët e vjetër. Janë marrë më tepër dhe më dendur në kohërat