Dasma përlyhet me gjak

foto

Muaji Korrik dhe Gusht në Kosovë janë më të harshmit më shumë ahengje familjare. Siq e do zakoni, nuk mungojnë as të shtënat me armë zjarri.
Sot në mesnatë për pak sa nuk i kushtuar më jetë një femre pjesëmarrja në një dasmë në Fushë Kosovë. Kur atmosfera ishte nxehur, një dasmorë kishte nxjerrë revolen e tipit Walter model PPK ,kal.7.63 mm dhe kishte shtënë në shenjë gëzimi. Por, plumb e kapi në këmbë një dasmore.
Sipas, Policisë së Kosovës, ajo është dërguar menjëherë në QKUK dhe sipas mjekëve gjendja e saj është jashtë rrezikut për jetë. Dorasi është paraqitur në Polici dhe ka dorëzuar armën me një karikatorë. Ndërsa, Me urdhër të prokurorit i dyshuari pas intervistimit lirohet ne procedure te rregullt. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 03:00 të mesnatës në një restorant në Fushë Kosovë.|LajmeFlash.net|

Më poshtë, mund të KOMENTONI në lidhje me artikullin.